rhinoweb400

Aktualności

Odkształcenia w Rhino 5

W najnowszej odsłonie Rhino pojawiła się niezwykle ciekawa funkcja, która umożliwia odkształcanie geometrii 3D za pomocą różnego rodzaju map, zarówno bitmap, jak i map proceduralnych. Brian James, jeden z najlepszych specjalistów od wizualizacji w firmie McNeel przybliża wyżej wymienioną technikę w postaci lekcji wideo (język angielski). Poruszane są oba aspekty wykorzystania displacement, czyli wizualizacja, jak i fabrykacja modelu.

displacement

Zaproszenie na prezentację Rhino 5 w Szczecinie (28.06.2013)

rh1maly

Serdecznie zapraszamy na prezentację oprogramowania Rhinoceros w Szczecinie. Pokaz jest skierowany głównie do przyszłych użytkowników programu i ma celu zapoznanie się z możliwościami Rhino.

 

W programie spotkania znajdzie się między innymi:

– modelowanie 3D z wykorzystaniem geometrii NURBS
– przedstawienie nowego interfejsu użytkownika i środowiska pracy
– nowości w Rhino 5
– najciekawsze rozszerzenia do Rhino
– komercyjne i edukacyjne zastosowanie programu w różnych dziedzinach przemysłu i nauki

Spotkanie poprowadzą nasi eksperci : mgr inż. Karol Burzyński, autoryzowany instruktor Rhinoceros w Polsce oraz mgr inż. Radosław Zygmunt, specjalista z Pracowni Digitalizacji i Rekonstrukcji 3D firmy Bardins w Szczecinie.

Prezentacja odbędzie się 28 czerwca (piątek) w Szczecinie w hotelu Campanile o godz. 10. Zgłoszenia przyjmujemy poprzez e-mail pod adresem: info@rhino3d.pl lub telefonicznie (91)4201090. Uczestnictwo jest bezpłatne. Zapraszamy.

VisualARQ Grasshopper Components

VisualARQ Grasshopper Components

Jest to dodatek do Grasshoppera, który pozwala na tworzenie, edycję i pracę z obiektami architektonicznymi VisualARQ wewnątrz programu Grasshopper. Więcej informacji pod tym adresem: http://www.visualarq.com/info/grasshopper-components/

Orca 3D – nowa wersja 1.3

Orca Logo 2008-3_388_200Ukazała się nowa wersja rozszerzenia Orca v. 1.3 a w niej szereg udoskonaleń i naprawa odkrytych błędów. Aktualizacja jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich licencjonowanych użytkowników. Jest to ostatnia edycja programu, która działa z Rhino 4. Następne będą obsługiwały tylko Rhino 5. Szczegóły pod tym adresem : http://orca3d.blogspot.com/2013/06/new-orca3d-release-version-13.html