Użytkownicy Rhino 6 mają dostęp do społeczności Serengeti, której nazwa pochodzi od największej afrykańskiej sawanny, gdzie żyje największa populacja nosorożców. Celem społeczności jest zaangażowanie użytkowników w rozwój Rhino już na bardzo wczesnym etapie. Do tej pory użytkownicy mieli dostęp tylko do nowej, właśnie powstającej wersji programu.
Teraz jednak dochodzi coś nowego. Niezależnie od stabilnych i w pełni zaufanych wersji programu, użytkownicy dostaną możliwość testowania i opiniowania wersji rozwojowych, często w bardzo wczesnej fazie powstawania.
Proces kompletnego wdrożenia nowych funkcji w aplikacji wiąże się z wypuszczaniem pośrednich wersji rozwojowych. Projekt społeczności Serengeti pozwala na znaczeni bardziej bezpośredni wpływ na rozwój Rhino.
Oznacza to, że dostępna będzie każdego tygodnia wersja rozwojowa Rhino WIP (Work in Progress), gdzie zawarte będą prototypy wszystkich nowych funkcji, nieważne w której głównej następnej wersji Rhino ukażą się one finalnie. W tych właśnie wersjach odnajdziemy takie nowe moduły, jak Subdivision Surfaces (SubD), Grasshopper 2, nowy zaawansowany silnik renderujący, itp..
Użytkownik będzie również mieć dostęp do forum dyskusyjnego, informacji developerskich, czy też systemu śledzenia błędów.
Co się będzie dziać po premierze Rhino 6?
Klienci, którzy dokonali zakupu Rhino 6 będą mogli pobrać i testować wersje rozwojowe Rhino WIP (Work in Progress)
Dostęp
Warto zapisać się na oficjalne forum Serengeti, dzięki czemu można dyskutować z twórcami Rhino na temat jego rozwoju i jego poszczególnych eksperymentalnych funkcji.
Rozwój programu
Warto przetestować wczesne wersje Rhino WIP (Work in Progress) które zawierają:
SubD – nowy system modelowania, zgodny z NURBS, ale dający o wiele więcej swobody przy kształtach organicznych
Cycles .- nowy silnik renderujący, który ma opcję pracy w czasie rzeczywistym, który potrafi wykorzystać do obliczeń zarówno CPU, jak i GPU
Grasshopper 2 – kiedy się ukaże.